Jak zgłaszać awarie w Usterce?

Jak zgłaszać awarie w Usterce?

 

Jak możliwości daje nam Usterka?

Zgłaszanie awarii nigdy nie było tak łatwe i intuicyjne! Poznajcie Usterkę – mobilny system do obsługi zgłoszeń. Już w kilka sekund możesz zgłosić problem i uruchomić proces obsługi awarii. Koniec z dzwonieniem, pisaniem maili, zostawianiem karteczek. Teraz wszystko znajduje się w jednej, intuicyjnej aplikacji mobilnej.

 

Jak możesz zgłosić problem w Usterce?

W systemie Usterka istnieją dwie drogi tworzenia zgłoszeń:

  • za pomocą panelu administracyjnego, dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej
  • za pomocą aplikacji mobilnej Usterka

 

Jak to wygląda w praktyce?

W panelu administracyjnym korzystamy z prostego formularza, w którym wskazujemy co uległo awarii. Załączamy zdjęcia oraz niezbędny opis, aby ułatwić wykonanie naprawy pracownikom technicznym. System po wskazaniu elementu, którego dotyczy zgłoszenie sam wie, gdzie znajduje się dany element i wskaże odpowiednią lokalizacje obsługującemu awarię pracownikowi.

W aplikacji mobilnej mamy dodatkowo opcję zgłaszania awarii za pomocą skanowania kodów QR, które natychmiastowo lokalizują wskazany element, a nam pozostaje zrobienie zdjęć uszkodzeń, dodanie opisu i wysłanie zgłoszenia. W obydwu przypadkach trafi ono na ogólną listę zgłoszeń i jest gotowe do podjęcia akcji naprawczej przez pracowników.

 

Jak wygląda proces zgłaszania awarii w Usterce?

Niezależnie, czy przyjmujesz zgłoszenia wewnątrz własnej firmy, czy obsługujesz klientów zewnętrznych, możesz w prosty sposób rejestrować zgłoszenia w systemie Usterka. Możesz to zrobić zarówno za pomocą panelu administracyjnego oraz dedykowanej aplikacji mobilnej.

 

 

Podczas przyjmowania zgłoszenia należy określić lokalizację awarii oraz elementu (np. urządzenie), jaki uległ uszkodzeniu. Następnie, dodajemy zdjęcia uszkodzeń oraz opis, które ułatwią późniejszą obsługę naprawy pracownikom technicznym. System wie, czy dany element jest objęty gwarancją producenta i osoba zgłaszająca nie musi tego weryfikować.

Następnie po wysłaniu zgłoszenia trafia ono na listę zgłoszeń w systemie i pracownik odpowiedzialny za ich obsługę rozpoczyna proces administracji i realizacji naprawy.

 

Zgłoszenie awarii przez skanowanie kodów QR.

Raportowanie problemów z wykorzystaniem skanowania kodów QR może skrócić czas zgłoszenia awarii nawet do kilkunastu sekund. Przekłada się to na wysoki komfort użytkowania i przyspieszenie procesu obsługi zgłoszeń.

Aby rozpocząć zgłaszanie awarii za pomocą skanowania kodów QR musimy je najpierw wygenerować dla poszczególnych elementów obsługiwanej przez nas infrastruktury. Wystarczy dodać urządzenie lub lokalizację do systemu Usterka za pomocą panelu administracyjnego. Następnie otrzymamy możliwość wygenerowania etykiet z kodem QR, które można umieścić na urządzeniach lub w lokalizacjach.

Następnie, możemy zeskanować  kod QR za pomocą aplikacji mobilnej i otrzymujemy od razu, wstępnie uzupełniony formularz zgłoszeniowy. Kod QR posiada już w sobie zakodowane informacje dotyczące urządzenia i jego lokalizacji. Dzięki temu, zyskujemy cenne minuty, które składają się na przyspieszenie całego procesu obsługi zgłoszenia.

Dzięki temu uproszczeniu, osoba zgłaszająca problem nie musi wiedzieć z jakim urządzeniem ma do czynienia – wie o tym Usterka, po zeskanowaniu kodu QR. Pozostaje dodać zdjęcia i opis awarii, a następnie jednym kliknięciem przesłać zgłoszenie do systemu.

 

Masz pytania?

Dziękujemy za czas poświęcony na zapoznanie się procesami zgłaszania w systemie Usterka, jeśli masz jakieś pytania, lub niejasności to z przyjemnością na nie odpowiemy – możesz do nas napisać. Nasi inżynierowie pozostają do Twojej dyspozycji.

Zobacz również

07/04/2023

Jak dobrze zarządzać pracą zespołu technicznego?

Zarządzanie pracą zespołu wymaga skutecznych narzędzi i strategii. Dobrze ułożony proces i trzymanie się kilku podstawowych zasad sprawia, że łatwiej nam realizować cele. Wybraliśmy dla Ciebie najważniejsze obszary, o które należy zadbać, aby praca zespołu technicznego przebiegała sprawnie.

27/07/2020

Nowy standard w technicznym utrzymaniu hoteli.

Ponad 60% obiektów w Polsce, pomimo ciągłego rozwoju nowoczesnych technologii, nadal korzysta z „zeszytu usterek”. W jaki sposób możemy wesprzeć obecną postać procesów utrzymania technicznego w hotelach? Jaką alternatywę funduje nam dzisiejszy postęp technologiczny i czy to się opłaca?